Pouzdra na pistole jsou vyrobena z kvalitní sedlářské hovězí hlazenice (síla 3,8 – 4 mm), šita polyesterovými nitěmi se zvýšenou pevností a povrchově upravena proti vlhkosti. Jsou konstruována k rychlému tažení zbraně a odzkoušena specialisty.

Vyrábí se v několika základních modelech s různými způsoby úchytu na opasek včetně modelů pro vnitřní či zcela skryté nošení. Mimo pouzder se standardním úchytem (pro tažení zbraně na straně střílející ruky) vyrábíme také pouzdra pro tažení „křížem“, či s úchytem variabilním.(pro oba způsoby tažení). V případě nutnosti lze situovat zapínání pro zajištění zbraně v pouzdře jiným způsobem – viz model obr. 1P.

Barevné provedení a typ zdobení pouzdra si specifikuje zákazník při zadání své objednávky. Standardně vyrábíme pouzdra se zdobením typu basket.

Obrázky v následujícím textu si zobrazíte rozkliknutím modře zbarveného textu. Pouzdra mohou být hladká, s okrajovým vzorem – viz model 2Pp, dále se vzorem ,,basket“ nebo zdobena ornamentemviz model 2Pp. (Níže zobrazená pouzdra jsou zdobena vzorem ,,basket“). Všechna naše pouzdra mají úchyt pro opasek šíře 4 cm a doporučujeme k nim náš opasek model B.

Standardní barvy: mahagon, černá.

Model 1P

má úchyt pro tažení na straně střílející ruky a je určen pro pistole všech parametrů. Tento model zaručuje naprostou stabilitu na opasku.

Model 1Pa

je lehké pouzdro pro tažení na straně střílející ruky. Vhodné pro pistole všech parametrů.

Model 1Pv

je modifikace modelu 1P s variabilním úchytem pro tažení na straně střílející ruky i na opačné straně pro „tažení křížem“. Je určeno pro pistole všech parametrů.

Model 1Pc

je lehké samosvorné pouzdro pro pistole středních i větších rozměrů a zaručuje naprostou stabilitu na opasku. Je vyrobeno z hovězí hlazenice síly cca 3,5 cm a nezdobeno.

Model 1Pl

je lehké samosvorné pouzdro pro pistole středních i větších rozměrů a zaručuje naprostou stabilitu na opasku. Je vyrobeno z hovězí hlazenice síly cca 3,5 cm a nezdobeno.

Model 1Plv

je stejný model jako 1Pl, ale s variabilním úchytem jak pro tažení na straně střílející ruky, tak i pro tažení křížem. Je určeno pro pistole středních a větších rozměrů.

Model 2Ps

je určen pro pistole všech parametrů a má standardní úchyt pro tažení na straně střílející ruky.

Model 2Psš

je určen pro pistole všech parametrů a má standardní úchyt pro tažení na straně střílející ruky. Místo všitého klínu jsou dva stavitelné šrouby. Lze objednat i jako variabilní či pro tažení křížem.

Model 2Pv

je modifikace modelu 2Ps s variabilním úchytem pro tažení na straně střílející ruky i pro tažení křížem.

Model 2PK

je vhodný pro pistole všech parametrů s úchytem pro tažení zbraně křížem.

Model 2Pp

má na rozdíl od modelu 2Ps úchyt typu ,,pádlo“ z lisovaného polymeru, což umožňuje rychlou manipulaci s pouzdrem pouhým zasunutím za vnitřní stranu kalhot. Místo všitého klínu mohou být dva stavitelné šrouby. Viz 2Psš či níže 2Pd. Lze objednat i modifikaci pro tažení křížem.

Model 2Pd

je stejný jako model 2Pp, avšak úchyt je z ocelového drátu. Proto je pouzdro určeno pro lehčí pistole, zatím co pro těžší zbraně je určen uvedený model 2Pp.

Model 2Pz

je lehké, tak zvané „zádové“ pouzdro pro skryté nošení zbraně. Je vyrobeno z hovězí hlazenice síly cca 3,5 mm a nezdobené.

Model 3P

je lehké pouzdro s úchytem z ocelového plechu pro nenápadné vnitřní nošení zbraně. Je určeno pro lehčí pistole a zasunuje se za vnitřní část opasku (do kalhot). Nad opasek vyčnívá pouze pažba. Je vyrobeno ze štípané kůže síly 2 mm.

Model 4P

je lehké pouzdro s úchytem z ocelového plechu pro zcela skryté vnitřní nošení zbraně. Do pohotovostní polohy se dostává vysunutím pomocí několika prstů. Je vyrobeno ze štípané kůže síly 2 mm. Pouze pro malé pistole.